Yardım

YARDIM

KARGO İŞLEMLERİ

Nerelere servisiniz var?

Sadece istanbul’un Avrupa yakasına servisimiz vardır.

Servisinizi kendiniz mi yapıyorsunuz?

Evet servis hizmeti Reklam212’nin kendi aracı ile yapılmaktadır.

Servisten herhangi bir ücret talep ediyor musunuz?

Hayır servis için hiç kimseden herhangi bir ücret talebimiz yoktur. Bizimle çalışmanız yeterlidir.

Siparişim ne zaman elime ulaşır?

Bildiğiniz gibi Ürünlerimiz hazır ürünler değildir. Sipariş üzerine imal edildiği için aynı gün içinde servise yetişmesi mümkün değildir.  2 iş günü içerisinde servisimize verilir.  Gün içinde sabah 10:00 da çıkan servisimiz  sadece İstanbul’un Avrupa yakasına dağıtım yaptığı için siparişleriniz servise verildiği gün içinde elinizde olur.

İstanbul dışına servisiniz varmı ?

MNG kargo anlaşmalıyız Türkiye’nin her köşesine gönderi yapıyoruz.
 

Kargo ücreti nektardır?

Ürünün ebadına göre kargo fiyatları değişiklik göstermektedir. Ürün siparişinde fiyat çalışmasını yaparız bizimle İletişim irtibata geçiniz.

Şehir dışı Siparişim ne zaman elime ulaşır? 

Bildiğiniz gibi Ürünlerimiz hazır ürünler değildir. Sipariş üzerine imal edildiği için. Aynı gün içerisinde kargoya vermemiz mümkün olmuyor.  2 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Kargo firması ürünü 1-2 gün arasında adresinize teslim eder. Kargolar özel olarak ambalajlanmakta ve MNG kargo ile sigortalı olarak gönderilmektedir.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kredi Kartıyla Ödeme

Tek çekim alışverişlerde (Taksit istemeyen) müşterilerimiz tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirler.

Havale ve EFT ile Ödeme

Ödemenizi İnternetten, Bankalardan veya ATM’lerden yapabilirsiniz.

Havale/EFT hesap bilgilerimiz

Hesap sahibi : Reklam212 İnş San. Tic. Ltd. Şti

Türkiye İş Bankası  -  (1263) Sanayi Yenibosna Şubesi

Hesap No:    71331    IBAN: TR79 0006 4000 0011 2630 0713 31

Nakit ödeme

Ödemenizi iş yerimizden ürünlerinizi teslim alırken elden nakit olarak makbuz karşılığı yapa bilirisiniz.

Çek karşılığı ödeme

Yapılan anlaşma doğrultusunda Maximum 90 gün vadeli çek karşılığı ödemenizi  yapa bilirsiniz.

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Web sitemize girmek ya da sitemizi kullanmak aşağıdaki koşulları kabul etmeniz anlamına gelir. Web sitemizdeki bilgi, veri ve programların izinsiz  kullanılması yasaktır .Tabelaca, Türk Patent Enstitüsi tarafından Tabelaca adıyla tescillenmiştir. Markamızın isim, logo, web sitemizin tasarımı, içeriğindeki  resim,  teknik veriler, kodlar, bilgisayar yazılımları, iş tekniği dahil tüm bilgi ve belgelerin  fikri ve  mülkiyet hakları Tabelaca’ya aittir, ve yasal koruma altındadır. Bu bilgi ve belgeler  değiştirilemez, kopyalanamaz,  çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Bu durumlar hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir Tabelaca, adli ve  idari her türlü dava hakkına sahiptir.

TABELA HAKKINDA

Tabela nedir?

Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak amacı ile genellikle dış mekan (bina, yol, açık alan vs.) ve kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlara tabela denir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere tabela; kurumların ister ticari ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla kuruludur. Tabela özellikle dış mekânda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir. Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde olabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü, günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Bugün tabelasız herhangi bir firma görülemeyeceği gibi çeşitli alanlarda kullanılan totem, bil board tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler. Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

Tabelada ölçü alma ve keşifte bulunma.

Tabela yapımı ölçü alma ve ekspertizle başlar. Eksper tabelanın istenildiği bölgeyi inceler ve tabela ile ilgili ölçülerini alır. Montajda karşılaşılacak muhtemel sorunlara karşı uygun tabela  şeklini belirler. İisteğe ve ihtiyaca göre tabela önerilerine geçilir.

Tabela ihtiyacına göre son kullanıcının yönlendirilmesi.

Yüzlerce çeşit tabela olduğu için müşterinin istek ve ihtiyacını karşılayacak tabelanın nasıl bir tabela olacağı konusunda bilgisi muhtemelen olmayacaktır. Eksper bölgeyi inceledikten sonra Tabela en iyi nereden nasıl görünür nasıl dikkat çeker nasıl bir tabela olmalıdır konusunda müşteriyi yönlendirir. Sonra tabela projelendirmeye geçilir.

Tabelanın projelendirilme şekli.

Ekspertiz sonuçlarına göre profesyonel tasarımcılar tarafından tabela proje çalışmaları başlar ve bu çalışmalar doğrultusunda projeler müşteriye sunulur. Müşteri onayından sonra Grafik çalışması başlar.

Tabela grafik çalışması nasıl yapılır?

Grafik çalışması işe başlamak anlamına gelir. Uzman grafikerler tarafından ürünlerin grafik tasarımları hazırlanır. Ve atölyede imalat süreci başlar.

Tabelada imalat süreci ve şekli.

Tabela usule uygun, proje ve ekspertiz raporu doğrultusunda imalatı yapılır.Artık montaja gitmeye hazırdır. Belirlenen gün ve saatte tabela montaj için yola çıkar.

Tabela montaj aşması.

Artık tabela montaj için uygulanacağı alana getirilmiş ve son kontroller yapılmaktadır. Vinç yada merdiven aracılığı ile ekip montajını tamamlar elektrik kontrolleri yapılır müşteriye son hali ile sunulur.

Tabelalarda garanti süresi.

Tabelanın garanti süreci montajdan sonra başlar. Tabelanın türü ve kullanılan malzemenin cinsi  tabelanın garanti süresini belirler. Garanti süresi ortalama 1 ila 2 yıl arasında değişmektedir. İyi firma garanti süreci bitsede yaptığı tabelanın her zaman arkasında durandır. 

LED TABELA HAKKINDA

Led tabela görsel gücünden dolayı fazlaca dikkat çekmektedir. Parlak görüntüsü, hali hazırda var olan tabelaların üzerine uygulanabilirliği ve maliyet avantajları led tabelaları cazip hale getirmiştir. Led tabelaları hayal gücünüzle doğru orantılı olarak çok değişik şekillerde tasarlaya bilirsiniz. Kısaca led tabela dediğimiz şey tek bir şekilde olmayıp, üzerinde led kullanılan her tabelaya verilen ortak bir isimdir. Ancak led tabela yaptırırken, bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır.

1-) Led tabelalar, 12v akımla çalışmaktadır, yani 220 v elektriği bir adaptör yardımı ile ledlere verirsiniz.
2-) Led tabelada kullanılan ışıkların, yani led şeritlerinin ömrünü Kullanılan ledin kalitesi belirler.  Genel olarak led tabelalar floresan kullanılan tabelalara oranla daha uzun ömürlüdürler.
3-) Led tabelaların diğer tabelalardan bir farkıda, hareket edebilmeleridir. Küçük bir devre sayesinde harfler veya şekiller yanıp sönebilmekte değişik hareketler yapabilmektedirler. Bunun yanında kendiliğinden renk değiştiren ledlerde tabelalarda kullanılabilir. Bu sayede tabela rengârenk hareketli bir görüntü kazanır.

4-) Led tabelalarda maliyeti belirleyen unsur, kullanılan led şeritlerinin kalitesi, ledlerin sayısı, tabelanın kasasının ham maddesidir.

Led animasyonlu tabela, led tabelanın animasyonlu, Yani hareketli halidir. Bir dönem  ışıklı tabelalar önem arz etmekte ve bunlar arasından hangisinin daha çarpıcı olduğunu araştırarak en çok ışık yayan tabela çeşitleri tercih edilmekteydi. Bulvar ve caddelerde bu tarz tabelaların bir çok işyerinde olduğunu görebilirdik.

Led animasyonlu tabelada kullanılan ledler yanıp sönerek görsel bir hareket         oluştururlar.  İnsanların direkt olarak dikkatini çekmektedirler. Bu durum Led animasyonlu tabelayı fark edilebilir kılmaktadır.

Led animasyonlu ya da led tabelaların bu denli önemli olması, diğer tabelalara göre maliyetlerinin ve fiyatlarının yüksek olma durumunu beraberinde getirir.  Ancak fark edilebilirliği ile bize kazandıracağı müşteri sayısı düşünüldüğünde, fazla maliyeti düşünmemek gerek.

Led tabela veya animasyonlu tabela yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ledlerin kalitesidir. Led tabelalarda ledlerin kalitesi yayacağı ışığın gücünü belirlediği gibi aynı zaman da ömürlerini de belirlemektedir.Ayrıca bir arıza durumunda, firmadan servis bedelinin ne olacağı konusunda net bir cevap almanız, ileriki dönemlerde doğacak sıkıntılarda size kolaylık sağlayacaktır.

Son olarak led tabelalarda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ledlerin dizilişidir. Eğer tabelanızda ledlerin geçtiği alanlarda ledler büyük ve seyrek döşenmiş ise tabela maliyeti düşük olmakla beraber, kaba ve belli bir mesafeden karışık görünebilir. Eğer ledler küçük kullanılmış ve sık döşenmişse çok daha şık ve net bir görüntü elde edilebilir.Tabi ekstra maliyetini göze almak şartı ile.

Adres Yenibosna Merkez Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No:262 Kat: 1 / 34197 Bahçelievler / İstanbul

Telefon +90 (212) 503 02 16 (Pbx)

E-Posta info@tabelaca.com.tr

Sosyal Medya

sayfalarımıza ziyaretlerinizi bekliyoruz.